Pilies lobis

Šią savaitę priešmokyklinio ugdymo „Smalsučių“ grupės ugdytiniai vykdo projektinę veiklą „Pilies lobis“. Su vaikais kalbamės kaip mūsų gyvenimus paliečia laikas. Nenumaldoma laiko tėkmė kuria žmonijos istoriją, o žmonės, vadinami archeologais, mums ją atskleidžia. Archeologija – tai mokslas tyrinėjantis laiko paliestą žmonijos istoriją (žmonių morfologiją, gyvenimo būdą, papročius, vykusius įvykius ir kt.).

Su mažaisiais lobių ieškotojais lankėmės Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje – Klaipėdos gynybinėje Piliavietėje.  Edukacinio užsiėmimo metu vaikai susipažino su Klaipėdos Pilies lobiais bei įdomia archeologo profesija ir darbo įrankiais, apžiūrėjo senovinius Klaipėdos piliavietės radinius bei dalyvavo komandiniame žaidime: Ateik ir surask pilies lobį! Lobis – tai šešios mažos skrynutės, kurios paslėptos tarp eksponuojamų daiktų. Vaikai su užsidegimu jas surado. Tada sekė užduotis apžiūrėti skrynelių turinį ir įvertinus spėti ar tai senas ar šių dienų daiktas ar jo fragmentas. Vaikai sužinojo kitokią žodžio „brangenybė“ prasmę, suvokė, kiek žmonėms yra svarbios istorinės vertybės ir ką jos mums byloja apie mūsų protėvių gyvenimą. Vaikai pamatė, koks nelengvas ir atsakingas archeologų darbas. Paskutinis vaikų rastas lobis – molio puodynė – visus labai pradžiugino, nes kiekvienas galėjo išsitraukti po laimingą akmenėlį, pažymėtą runomis. Tai tarsi mažytė dalelė ano, prabėgusio laikmečio.