Menu Close

KOVAS – INKILŲ KĖLIMO METAS

Lietuvoje senu papročiu inkilai keliami prieš kovo 10 d., kuri minima kaip 40 paukščių diena. Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro ugdytiniai ir mokytojai nebus labai pavėlavę „namelius“ paukščiams iškėlę kovo 18 d., prieš pavasario lygiadienį, minint Žemės dieną, ir šitaip prisidėdami prie per visą Lietuvą nubangavusio inkilų kėlimo vajaus.

Direktorė Vilija Lukauskienė džiaugėsi, kad jos iniciatyvą palaikė ne tik pradinių klasių, bet ir ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai, jų tėveliai bei mokytojos. Inkilėlių paroda, kaip priminimas, mokyklos prieangyje akis džiugino keletą dienų, tad ją pamatyti galėjo mokiniai, mokytojai, tėveliai ir atėję svečiai. O inkilai patys įvairiausi – nuo pačių meniškiausių, tobuliausių iki pačių paprasčiausių ir gal ne tokių tikslių. Juk, gaminant inkilą ar lesyklėlę, svarbu procesas, kuris padaro glaudesnį emocinį ryšį tarp vaiko ir tėvelių, suteikia vaikui meistrystės įgūdžių ir žinių apie gamtą.

Popietėje dalyvavo asociacijos „Klaipėdos žalieji“ pirmininkė Liudvika Kuzminčiūtė ir Klaipėdos universiteto biologas Edidijus Bacevičius, kurie džiaugėsi švente, inkilėlių gausa, paaiškino, kokius inkilėlius mėgsta varnėnai, zylės, bukučiai. Gamtininkai mokiniams paaiškino apie inkilų gamybą bei kabinimo taisykles, jų priežiūrą, papasakojo apie paukščių rūšis, jų ypatumus. Na, o paskui svečiai, mokytojai, vaikai ir jų tėveliai iškeliavo į mokyklos kiemo teritoriją, pilną medžių – inkilų kelti…

Na, iškėlėme inkilėlius, o galbūt ne, galbūt tik ruošiamės, svajojame, planuojame ir, kaip visada, pritrūksta laiko, tada sakome „kitąmet“. Iškėlėme inkilėlį ir laukiame jame įsikursiančio giesmininko, bet Pavasaris skuba, teka žiedais, džiugina žaluma, o inkilėlis – tuščias, tylu medyje. Patyrę gamtininkai skuba mus nuraminti, sakydami, kad, kai pagaminai inkilą, tada jį ir pakabink, vasarą, rudenį – niekada nepavėluosi. Būtent tada jis prisitaikys prie gamtos, prie aplinkos, nebus toks baltas. Atskridęs paukštis iškart tame inkile neapsigyvena. Jis apsižvalgo, prisitaiko, apžiūri aplinką, tik tada apsigyvena. Ir, jei inkilas pakabinamas pavasarį, nebūtinai ten paukštis tuoj pat ir įsikels.

Nuotraukos Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios gražios iniciatyvos ir suteikusiems naujus namus grįžtantiems paukščiams!

 

Skip to content