#Nenurašau, o palaikau

Mūsų mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė vieningai prisijungė prie socialinės iniciatyvos, skirtos Pasaulinei Dauno sindromo dienai paminėti. Jau dienos išvakarėse ,,Bitutės” grupėje svečiavosi ugdytinės Ivos  mama Sanna Karosas, kuri pravedė pamokėlę apie vaikus, turinčius Dauno sindromą. Pamokėlėje taip pat dalyvavo ,,Spalviukų”, ,,Smalsučių” grupių ugdytiniai.  Viešnia vaikams suprantamai papasakojo, kad kūdikis su Dauno sindromu gali gimti bet kurioje šeimoje, nepriklausomai nuo odos spalvos, tautybės, socialinės padėties ar išsilavinimo. To neįtakoja religija, mityba, gyvenimo būdas, sveikata, blogi įpročiai. Maždaug vienas iš 700 vaikų gimsta su papildoma chromosoma. Nors jų išvaizda skiriasi, bet jie tokie patys vaikai turintys jausmus, išgyvenantys įvairias emocijas nori draugauti, mylėti ir būti mylimi.

Visi dalyvavusieji vilkėjo skirtingų spalvų kojines (raštuotas, ryškias, tamsias, spalvotas), kurios simbolis parodo, kad visuomenę sudaro daugybę skirtingų žmonių, tačiau elgesys turi būti su visais vienodas. Svarbiausia būti tolerantišku, jausti pagarbą ir meilę artimam. Ugdytiniai buvo labai išradingi: piešė savo svajonių kojinę, spalvino ją gražiausiomis spalvomis, siuntė linkėjimus savo artimam draugui, sušoko spalvotų kojinaičių šokį. Kviečiame pasigrožėti socialinės akcijos akimirkomis.

rhdr