Menu Close

Žiemot pasiliekantys paukščiai

     Lapkričio 9 dieną visi mokyklos pradinukai buvo pakviesti į susitikimą su biologu-ornitologu Gyčiu Laukaičiu. Gamtininkas kalbėjo apie žiemoti pasiliekančius paukščius ir kaip mes – žmonės, galime padėti paukšteliams peržiemoti. Ornitologas Gytis vaizdžiai vaikams papasakojo apie migruojančius paukščius, apie tai kiek kilometrų jiems tenka įveikti iki šiltųjų kraštų.  Edukacijos metu mokiniai sužinojo, jog Lietuvoje žiemoja daugiau kaip 70 rūšių sparnuočių, ir kad kai kuriems iš jų reikia žmogaus globos.

     Ornitologas Gytis paminėjo, kad žiemą paukšteliams reikia nepamiršti paberti įvairių grūdų, sėklų, ant medžio šakos pakabinti „lašinuko“. Parodė, kokių lesyklėlių būna, kaip galima pasigaminti lesyklėlę iš kankorėžio ar plastikinio butelio. Mokiniai su dideliu susidomėjimu klausėsi biologo pasakojimo apie paukštelius, aktyviai atsakinėjo į klausimus, dalinosi savo patirtimi, kaip žiemą pagelbėja paukšteliams. Nuotaikingai nusiteikę ir pasisėmę žinių, mokiniai nusprendė, kad geriausia dovana žiemojantiems paukšteliams – lesyklėlės.

     Kviečiame visus mokinukus kartu su tėveliais pagaminti lesyklėles žiemojantiems paukščiams ir iki lapkričio 25 d. atnešti į mokyklą. Visi kartu įsipareigojame, kad jos niekada nebūtų tuščios.

Skip to content