Menu Close

„Tarmės mus skiria- Lietuva vienija!“

Slengių mokykla-daugiafunkcis centras visuose padaliniuose paminėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, susiburdami į renginį „Tarmės mus skiria- Lietuva vienija!“ Vaikai išgirdo, kokia turtinga ir skirtinga mūsų kalba. Potarmės Lietuvą padalina, tarsi į dėlionės dalis: Dzūkija- Želmenėlių ir Žemuogėlių gr. vaikai sudainavo dainelę dzūkiškai; Žemaitija- Skruzdėliukų ir Žiogelių gr. vakā rokavuos žemaitēškā; Aukštaitija- Saulučių gr. vaikai padainavo aukštaičių liaudies dainą; Mažoji Lietuva- Drugelių gr. vaikai apdainavo žvejo gyvenimą, pademonstravo mažlietuvių apriedus; Suvalkija- vaikai išgirdo suvalkietiškai kalbančią administratorę.
Ginduliuose etnokultūros šventėje ,,Pas dieduką gryčioj”  dalyvavo ,,Boružėlės”, ,,Bitutės”, ,,Spalviukų” ir ,,Smalsučių” grupių vaikai, mokytojos, mokytojų padėjėjos, muzikos mokytoja Margarita, šokių mokytojas Paulius ir mūsų ,,diedukas” Jonas. Kiekviena grupė pristatė pasirinktą Lietuvos etnografinį regioną, jo išskirtinumą. Vaikai per šokį, dainas, ratelius, eilėraščius susipažino su skirtingomis tarmėmis.  ,,Apkeliavę” mūsų gimtąją šalį – Lietuvą, išgirdę tiek skirtingų tarmių sutarėme, kad tarmes reikia gerbti, puoselėti ir nebijoti tarmiškai kalbėti.
Skip to content