Menu Close

Gurgu gurgu į Kaziuko turgų

     Kovo 3 d. Slengių mokykloje-daugiafunkciame centre šurmuliavo jau tradicine tapusi Kaziuko mugė. Mažieji mūsų ikimokyklinukai šiai mugei ruošėsi kone nuo Užgavėnių: vėrė karolius, apyrankes, gamino atvirukus, lipdė, mamytės kepė ir pakavo skanumynus, kiekviena grupė įsirengė ir pasipuošė savo prekybos vietą. Mugės pradžią su linksma liaudiška muzika paskelbė puikiai nusiteikęs Kazys.

     Priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai susitiko Jakų skyriuje, kur pramankštinę kūnus ir protus su gera nuotaika dalinosi, mainėsi, džiaugėsi savo ir draugų gamintais dirbiniais. Vaišinosi Kaziuko mugės gardumynais.

 Na, o labiausiai šios šventės, su dideliu nekantrumu, laukė mūsų mokyklos pradinukai, kurie turėjo galimybę bent akimirkai tapti tikrais prekybininkais. Prekybos pradžią paskelbė ir mugę atidarė pirmos klasės moksleiviai su mokytoja. J.Kavaliausko vadovaujami etnomuzikavmo studijos moksleiviai džiugino širdis liaudiškais motyvais, dainomis džiugino muzikos mokytojos D. Kizevičienės paruošti moksleiviai, o šokiui vadovavo šokių mokytojas P. Vaitkevičius.

     Mokinių darbeliai glostė akis ir džiugino mugės lankytojų širdis. Pirkėjai Kaziuko mugėje galėjo įsigyti rankų darbo dirbinių, pagamintų pačių vaikučių ar jų tėvelių bei senelių. Buvo prekiaujama popieriniais darbeliais, papuošalais iš karoliukų, gamtinių medžiagų. Smaližiai galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų: spurgų, vaflių, pyragų, sausainių. Mokyklos prieigas puošė senovinių lietuviškų daiktų parodėlė, tad moksleiviai turėjo galimybę susipažinti, kokius daiktus buityje naudojo mūsų proseneliai.
Tradiciškai, vienoje iš klasių, darbuotojai galėjo paskanauti senovinių žemaitiškų patiekalų. Nuoširdžiai dėkojame visiems darbuotojams, prisidėjusiems prie šios gražios pavasario šventės. Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis rankomis, visi išsiskirstė linksmi ir laimingi.

 

Skip to content