Menu Close

Karinės jūrų pajėgos

Gegužės 16 dieną priešmokyklinio ugdymo „Mažasis akademikas“ grupės ugdytiniai vyko į ekskursiją po Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilę. Aplankėme patrulinį laivą „Aukštaitis“P14, kuriame  sumontuoti keičiamo gylio sonarai, leidžiantys aptikti bet kokius po vandeniu esančius objektus, nustatyti jų tikslią buvimo vietą ir juos sekti. Susipažinome su laivo įranga, valdymo sistema, laivo ginkluote. Sužinojome, kad visi Karinių jūrų pajėgų laivai yra pakrikštyti ir turi vardus. Laive galioja griežtos taisyklės:  laive negalima švilpauti, kad karininkai nesumaišytų garsinių signalų, negalima užeiti į kambūzą (virtuvė), negalima atsisėsti į kapitono vietą. Varpu skambinama tik labai ypatingomis progomis. Visi daiktai laivuose turi specialius laikiklius ar stovus, kad plaukiant ar per audrą jūroje daiktai nenukristų, nesiridentų, nesudužtų. Susipažinome su karinių jūrų pajėgų kario profesija. Vaikams kilo daug klausimų į kuriuos atsakė mus lydėjęs kpt. ltn. Justinas Žukauskas. Atsisveikinome šūkiu – Jūrinės valstybės labui.

Skip to content