Edukacinė popietė

Valstybinės lietuvių kalbos komisija aštuntą kartą skelbia Lietuvių kalbos dienas.  Ši popietė ir buvo įžanga į būsimus kitus mokyklos renginius, skirtus kalbai. Ji prasidėjo Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro Etnomuzikavimo studijos koncertu (vad. Jonas Kavaliauskas). Tradiciškai pasirodymo metu vaikai parodė ką išmoko repeticijų metu. Mažieji vaikai grojo nendrinėmis birbynėmis, lūpinėmis armonikėlėmis, kanklėmis, pūtė ragus, o  vyresnieji – pakėlė ūpą grodami  armonikomis.

Išsiaiškinome, kurie tėveliai, dalyvavę popietėje, yra gimę Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalkijos kraštuose.  Išgirdome dzūkiškos, aukštaitiškos  kalbų skambesius, o, kad gimtoji kalba yra vertybė, per kurią žmogus gali reikšti jausmus, tą įrodė mokyklos direktorė V. Lukauskienė žemaitiškai paskaitydama savo poezijos eilėraščių. Svečiuose dalyvavusi  lietuvių liaudies meistrė, Lietuvos tautodailės sąjungos narė  Odeta Bražėnienė  pasekė Utenos tarme pasaką, dalijosi karpinių karpymo technikomis. Protėvių palikimas medis. Mokėmės kirpti  gyvybės medį, kaip kalbą, be kurios negyvuotų nė viena tauta.