Menu Close

Žodžiai mano kraštui

Šiandien leidomės į meno ir poezijos kupiną pasaulį – Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro meninio skaitymo konkursą, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Įeinu pro duris. Salėje girdimas nedidelis šurmulys, visi nekantriai laukia renginio pradžios, kartoja eilėraščius. Staiga pasigirsta nuostabūs, kvapą gniaužiantys violončelės garsai, kuriuos mums padovanojo 4 klasės mokinė Elzė Palijanskaitė.

Skaitovų meninius gebėjimus vertino kompetentinga komisija – kultūros renginių organizatorius Jonas Kavaliauskas, logopedė Loreta Dusevičė ir sekretorė Aušra Venckuvienė. Komisija skaitovus vertino atsižvelgdama į kūrinio meninę vertę, skaitovo gebėjimą suprantamai perteikti mintį, įtaigiai žodžiu veikti klausytojus. Ne mažiau svarbi buvo kalbos kultūra, sceninė laikysena. Dalyviai buvo vertinami trijose amžiaus grupėse.

Pirmieji eiles deklamavo patys mažiausieji ikimokyklinio amžiaus vaikučiai. Po trumpos pertraukėlės eilėraščių pynę pynė 6–7 metų ugdytiniai ir pradinio ugdymo mokiniai. Kaip nuostabu, kai vaikai deklamuoja eiles  apie Lietuvą, lietų, jūrą, gimtąjį miestą – Klaipėdą, tetą slogą, zylės švarką, šuns laišką ir apie tai ko pasaulyje dar nebuvo. Kiekvienas skaitovas buvo palydimas džiaugsmingais plojimais ir šypsenų jūra.

Laikas pralėkė taip greit…Visi dalyviai ir mokytojai gavo padėkas, atminimo dovanėles. Konkurso apdovanojimai tuo dar nesibaigė. Nors visi skaitovai pasirodė puikiai, bet konkursas yra konkursas, todėl teko išrinkti geriausius tarp geriausių.

Mažųjų skaitovų ikimokyklinio amžiaus grupėje laureate tapo Beatričė Banytė, kurią konkursui ruošė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aistė Korsakienė. Priešmokyklinio amžiaus grupėje padėkos raštu buvo apdovanota Ieva Černauskaitė, kurią ruošė priešmokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Ingrida Simonavičienė. 1–4 klasių grupėje nugalėtoja tapo 3 klasės mokinė Gabija Mockutė, pradinių klasių vyr. mokytojos Giedrės Neverauskaitės ugdytinė.

Dėkojame skaitovams už meniškai pasakytą žodį, šypsenas, gerą nuotaiką, o jų šauniems mokytojams – už pagalbą ruošiant vaikus konkursui! Nuoširdus ačiū renginio vedėjams – kultūros renginių organizatoriui Pauliui Oficerovui ir 4 klasės mokinei Ugnei Juočytei!

Skip to content