Menu Close

„Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“

Nacionalinis sveikatą stiprinančių mokyklų tinkas šiais metais mini savo veiklos 30-metį. Minėdami šią sukaktį  mokyklos dalyvavo renginyje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“.  Renginio tikslas – parodyti vietos bendruomenėms, kad sveikatos stiprinimas yra neatsiejama visų mūsų gyvenimo dalis, kad jau trisdešimt metų skleidžiama sveikatą stiprinančių mokyklų idėja keičia ir gali įtakoti ne tik mokinių, bet ir visos mokyklos bendruomenės sveikatą ir kad nuo mažens ugdomas sveikos gyvensenos vaikas, ateityje taps sveikesnės visuomenės kūrėju.

Prie šios gražios iniciatyvos prisidėjo ir mūsų Slengių mokykla-daugiafunkcis centras, kuriame visą savaitę vyko renginys – „Mažais žingsneliais į  sveikuolių šalį”. Visą savaitę rytą pradėjome nuo masinės mankštos lauke. Kasdien laukė vis nauja su sveikata susijusi veikla. Vaikai dalyvavo viktorinose, kalbėjome apie sveikatą, kaip ją stiprinti, saugoti, spaudėme vaisių ir daržovių sultis, gaminome vaisių ir daržovių salotas/vėrinukus. Mokyklos ir darželio grupėse  lankėsi specialistai, kurie  kalbėjosi su vaikais ne tik apie fizinę, bet ir emocinę sveikatą, žaidė žaidimus, sportavo. Šventinę “ savaitę vainikavo renginys, kuris įvyko penktadienį. Į šventę įsitraukė  visa mokyklos  bendruomenė. Renginys startavo mankšta, vyko „Lietuvos mažųjų žaidynės“, įvairios estafetės ir bendruomenės šokis. Renginio dalyviai su džiaugsmu dalyvavo įvairiose veiklose, buvo daug gerų emocijų, bendruomeniškumo, šypsenų ir šventinės nuotaikos.

Klaipėdos rajono Sveikatą stiprinančių mokyklų 30-metis finalas vyko Gargžduose, Minijos slėnyje. Trečiokai ir ketvirtokai dalyvavo renginyje ,,Kelk sveikatos bangą“. Šventės dalyviai siekė pagerinti masiškiausios šokių pamokos rekordą. Susirinkusiems dalyviams pavyko pagerinti rekordą, dalyvavo daugiau negu 300 žmonių.

 

Skip to content