SPALVOTOJI VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ

Kovo 21–25 dienomis mūsų mokykla tradiciškai prisijungė prie respublikinės „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2022“. Pagrindinis akcijos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į patyčių problemą, didinti sąmoningumą apie galimus patyčių sprendimo būdus.

Visą savaitę mokykloje vyko įvairūs praktiniai ir kūrybiniai užsiėmimai, socialinių, prevencinių filmukų peržiūros, diskusijos, edukacinės ir kitos veiklos, kurių metu visus kvietėme draugauti, stabdyti patyčias ir gerbti vieni kitus. Kiekviena diena buvo vis kitokia, spalvota.

Savaitės pradžioje, pirmadienį – mūvėdami skirtingas kojines ŠYPSENŲ dieną vyko „Spalvotosios veiksmo savaitės be patyčių 2022“ atidarymas. Mokykloje dominavo mėlyna rūbų spalva ir negailėdami dalinome vieni kitiems šypsenas.

Antradienį – violetinę DRAUGYSTĖS dieną stengėmės vilkėti violetinės spalvos drabužiais ir pabandyti tapti draugu kitam ar pačiam įsigyti naują draugą. Psichologė Rūta Kavaliauskaitė-Sakalauskienė vedė socialinio emconio ugdymo užsiėmimus 1–4 klasių mokiniams.

Trečiadienis kvietė rinktis žalią spalvą. Tądien paskelbta APSIKABINIMŲ diena – nemokamas draugo, bendraklasio, mokytojo, kolegos apkabinimas. Pasirodo, visgi šiltai apkabinti kitą, yra ne taip ir lengva.

Ketvirtadienis, geltonoji KOMPLIMENTŲ diena. Tądien visi buvo pakviesti į mokyklą atvykti pasipuošus geltonai ir stengtis pasakyti bent 3 komplimentus savo draugui, bičiuliui, kolegai. Užduotis, atrodžiusi pradžioje paprasta, realybėje tokia nepasirodė. Taip tik dar kartą įsitikinta, kad nors visi mes gyvenime turime daugybę galimybių pasakyti gerą žodį, tiesiog dažnai jų neišnaudojame: galbūt tuo momentu nesinori, gal esame susirūpinę kitais dalykais, o gal susidrovime ir, užuot priartėję prie kito žmogaus, žengiame žingsnį atgal ir tokiu būdu neužmezgame artimesnių ryšių. Taip pat tą dieną vyko prevenciniai užsiėmimai 1–3 klasių mokiniams tema „Kiekvienas gali sustabdyti patyčias“. Užsiėmimus vedė socialinė pedagogė Indrė Valančienė.

Penktadienis tapo raudonąja GERŲ DARBŲ diena. Be to, kad vilkėjome raudonus drabužius, ieškojome gėrio ir grožio kasdieniniuose džiaugsmuose ir rūpesčiuose.

Norisi tikėti, kad mokyklos bendruomenė neliko abejinga šiai plačiai paplitusiai problemai bei parodė nepritarimą patyčioms, atkreipdami dėmesį, kad tik tinkamai reaguodami į patyčias ir kitas agresyvaus elgesio apraiškas galime užkirsti kelią smurtui plisti.