Gandrų sugrįžtuvės

Kovo 25-oji – Gandro sugrįžimo diena. Ši diena visada buvo svarbi šventė senovės lietuviams. Per šią šventę žmonės nedirbdavę ir net paukščiai lizdų nesukdavę, tik meška pakildavusi iš žiemos guolio. Dar ir dabar žmonės laukia parskrendant šio paukščio, nes gandras – pavasario pranašas.

Kovo 24 – osios saulėtą rytą mūsų įstaigos kieme pasirodė dvi gandro kostiumais persirengusios ikimokyklinio ugdymo mokytojos Lina Navickienė ir Lina Norvaišienė, kurios atnešė žinią, kad jau atėjo pavasaris – ,,Klė klė klė, man varlė!“. Yra sakoma, kad gandras ant savo sparnų atsineša kielę, kuri išspardo ledus, sulesa sniegą taip priartina pavasarį – ja buvo persirengusi ikimokyklinio ugdymo mokytojo padėjėja Vida. Gandrai aplankė visas ikimokyklinio ugdymo grupes, įsikūrusias Slengiuose. Vaikai susipažino su šiuo gražiu paukščiu, jo kalba, kaip jis atrodo, kur gyvena, ką mėgsta lesti. Gandrinių šventės proga visi kartu smagiai šokome ratelius, dainavome daineles, žaidėme žaidimus, minėme mįsles apie gandrus ir jų mėgstamas varles. Pagal senovės lietuvių tradicijas, su gandro plunksna vaikai buvo apšlakstyti vandeniu palinkint, kad augtų sveiki ir stiprūs. Ikimokyklinukai apsidžiaugė apsilankiusiais gandrais, kurie atnešė pavasarinį orą, įvairiausių dovanų – lauktuvių, žinių, gerą nuotaiką bei gerų įspūdžių!