Menu Close

,,Duonos riekelė – žiemkenčio kelias”

 ,,Žiogelių“ grupėje vyko atvira veikla ,,Duonos riekelė – žiemkenčio kelias“. Duona – neįkainojamas  žmogaus turtas.  Grūdas po grūdo – vis į tą mažą širdelę. Taip po lašelį, po grūdelį dėjome  daug žinių apie  duonelės auginimą. Kiekvieną dieną, liečiantis prie duonos aiškinomės jos paslaptį , jos skonį,  jos naudą, jos skalsumą, jos brandumą, jos pagarbą, jos šventumą, jos kelią ant mūsų stalo. Vaikai sužinojo iš kokių grūdų kepama duona, kad ji gali būti juoda ir balta .  Kokios lydėjo tradicijos ankščiau . Išmokome  mįslių, patarlių, palyginimų, kaip gražiai pavadinti duonelę. Prisiminėme pasakų gausybę: ,,Kaip Vilkas užsimanė duonos išsikepti“ , ,,Pagrandukas“ , ,,Stebuklingoji duona“. Skaitėme J.Degutytės ; M. Vainilaičio – eilėraščius.   O svarbiausia – pats procesas-  savo rankelėmis minkė, kočiojo, formavo  tęslą iš kurios gavosi  gaminiai.  Veiklos tikslas pasiektas.  Vaikai daug sužinojo apie duoną, apie sunkų  dirbamą darbą, kol duonelė atsiranda  mūsų parduotuvėse, o po to ant mūsų stalo.  Todėl gerai įsiminė  liaudies patarlę: ,,Duona nekrinta iš dangaus, ją reikia užsidirbti”
Aš viską dirbsiu, ką tik mokėsiu.
Per visą savo dienelę šviesią.
Tegul tik juokias duonelė
Tegul tik juokias juoda riekelė.
Skip to content