Menu Close

Atvirų durų savaitė Jakuose

„Mažieji tyrėjai“ atvirų durų metu, diskutavo, kalbėjosi apie pievose, miške ir kitur gyvenančius vabaliukus. Vaikai sužinojo, kad šalia namų po akmenukais, medžių kamienais, kamienų skylėse, žolytėje galime sutikti ir rasti įvairių vabaliukų. Vaikai patyriminės veiklos metu patys lietė akmenukus, medžių kamienus, samanas, žolę. Bandė įsivaizduoti po jais esančius vabaliukus. Veiklą užbaigė eksperimentu „Kirminas“. Pipečių pagalba lašino ant mokytojos pagamintų kirminėlių vandenį ir stebėjo kaip jie auga, juda, keičia spalvą.

,,Jaunieji atradėjai“ atvirų durų renginius  pradėjo Žaidimų savaite. Žaisdami mokėsi savo kūno kalba, be žodžių žaismingai pasisveikinti, parodyti savo nuotaikas ir emocijas. Susipažino su žaidimų įvairove, ko gali išmokti žaisdami, kam reikalingos žaidimų taisyklės ir pan. Iš kartono pasigamintomis pėdutėmis smagiai lenktyniaudami įveikė kliūčių ruožą. Savo žaidimą-dėlionę piešė ,,aukštyn kojomis“ ant po stalais priklijuotų popieriaus lapų. Visą dieną vaikai grupėje ir lauke žaidė įvairiausius žaidimus. Gaila, kad po pietų žaisti lauke sutrukdė smarkus lietus.
„Mažųjų akademikų“ klasė atvirų durų proga, virto mokslininko laboratorija, o vaikai tapo mokslininko padėjėjais-laborantais. Vaikai dalinosi mintimis apie eksperimentus, bandymus ir chemines reakcijas. Susipažino su cheminių medžiagų pavojingumo ženklais ir jų reikšmėmis. Savo piršto antspaudu pasirašę laboranto pasižadėjimus, elgtis atsargiai ir saugiai nėrė į eksperimentų pasaulį. Eksperimentuodami vaikai stebėjo ugnikalnio įsiveržimą, pagamino lavos lempą, skraidino oro balionus, įsitikino, kad ugnis gali degti ir ant vandens.
Skip to content